Sprawy spadkowe Wrocław

sprawy spadkowe Wrocław

 

Kwestie spadku poróżniły niejedną kochającą się rodzinę. Często sprawa związana była z niedomówieniami lub niespisanymi obietnicami dotyczącymi owego majątku, a właściwie jego podziału. Taki scenariusz życie pisze od lat i z pewnością powtórzy się on niejednokrotnie.

Prawo spadkowe Wrocław – testament

Sporządzenie testamentu znacznie upraszcza kwestie związane z podziałem majątku. Nie pojawiają się wtedy niejasne sytuacje i każdy ze spadkobierców doskonale wie, jaki otrzymał przydział, a także co wchodzi w skład jego części spadkowej. Mimo to, wielu starszych ludzi obawia się sporządzenie tego dokumentu traktując go niczym cyrograf do rychłej śmierci. Nic bardziej mylnego. Sporządzenie skutecznego prawnie testamentu jest niezmiernie ważne w dzisiejszych czasach. Oszczędza to wielu stresów i nieporozumień w rodzinie.

Kancelaria radcy prawnego a sprawy spadkowe Wrocław

Wiele osób w celu sporządzenia testamentu udaje się do notariusza. Jednak pomocy w kwestii sporządzenia testamentu oraz wyboru najkorzystniejszego rozporządzenia majątkiem na wypadek śmierci może udzielić również kancelaria radcy prawnego. Dotyczy to nie tylko osób, które planują zagospodarować swoim majątkiem po śmierci, ale również osób, które będą dziedziczyć spadek. Prawnik pomoże sporządzić wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, przygotować wniosek o dział spadku, a także będzie reprezentował osoby zainteresowane w sprawach o dział spadku. Oznacza to znacznie mniej spraw na głowie, którymi profesjonalnie zajmie się prawnik.

Skorzystaj z naszych usług

Be4legal to kancelaria radcy prawnego, która znajdzie remedium na wszystkie bolączki związane z testamentem, spadkiem, a także jego podziałem. Prawo spadkowe to nasza domena, a sprawy spadkowe to nasza codzienność. Pomagamy nie tylko w przygotowaniu testamentu, ale również reprezentujemy spadkobierców, którzy chcą się domagać swoim praw na sali sądowej. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, ponieważ każda sprawa jest inna i pojawiają się inne okoliczności.

W ramach naszej praktyki:

  • pomagamy wybrać najkorzystniejszy sposób rozporządzenia majątkiem na wypadek śmierci
  • pomagamy w sporządzeniu testamentu
  • sporządzamy wniosek o stwierdzenie nabycia spadku z ustawy/z testamentu
  • reprezentujemy klienta w sprawach o zachowek
  • pomagamy w sporządzeniu wykazu inwentarza
  • sporządzamy wniosek o dział spadku
  • sporządzamy właściwy wniosek oraz reprezentujemy klienta w sprawach o dział spadku