Nie walcz o alimenty samodzielnie

alimenty Wrocław

Pojawienie się na świecie dziecka może być najlepszym, co spotyka człowieka w jego życiu. Jest to także moment, kiedy świeżo upieczeni rodzice muszą w bardzo szybkim czasie dojrzeć i wziąć odpowiedzialność za małą istotę od początku do końca. Rolą rodziców jest przede wszystkim zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, warunków do rozwijania się, a  także dużo uczucia.

Niestety życie pisze różne scenariusze – rodzice rozwodzą się, zdarza się, że mężczyźni nie przyznają się do ojcostwa, a potrzeby dzieci z roku na rok są coraz większe. Już samo sprawowanie opieki nad małym dzieckiem wyklucza matkę z możliwości pojęcia pracy zarobkowej, szczególnie, gdy w przedszkolach i żłobkach brak miejsca. W takiej sytuacji skorzystanie z usług kancelarii radcy prawnego, który doradzi lub poprowadzi sprawę w sądzie o alimenty jest słusznym rozwiązaniem.

Alimenty Wrocław – w jakich sprawach możemy zasięgnąć porady u radcy prawnego?

Alimenty są zasądzane w różnych sytuacjach i różnym osobom. Nie zawsze jest to obowiązek dotyczący świadczeń na rzecz dzieci w wyniku rozpadu małżeństwa. Dotyczy on również małoletnich dzieci, których rodzice nie zawarli związku małżeńskiego, a także pełnoletnich, które w dalszym ciągu kontynuują naukę i jeszcze się nie usamodzielniły. Co więcej, po rozwodzie, to również jeden z byłych małżonków może ubiegać się o alimenty od byłego partnera.

Gdy alimenty są już zasądzone

W sytuacji, gdy alimenty są już zasądzone może nagle dojść do sytuacji, gdy okaże się, że zasądzona kwota nie jest wystarczająca, aby zapewnić wszystkie niezbędne środki dla dziecka. W takiej sytuacji przy pomocy kancelarii radcy prawnego można wystąpić o podwyższenie alimentów. Oczywiście działa to w obie strony, i również osoba dokonująca wypłaty świadczenia na rzecz członka rodziny może zwrócić się o obniżenie alimentów, jeżeli stwierdzi, że wymagana kwota jest dla niego zbyt wielkim obciążeniem lub znacznie przekracza potrzeby danej osoby.

Dodatkowe świadczenia

Nie zapominajmy, że nie tylko po narodzeniu dziecka potrzebne są środki na pożywienie, ubranka, przedszkole, szkołę, ect. Już sama ciąża wiąże się ze sporym wydatkiem dla kobiety związanym z comiesięcznymi badaniami, porodem oraz przygotowaniem wyprawki dla dziecka. W przypadku zasądzenia alimentów na dziecko, kobieta może również ubiegać się o współudział w poniesionych wydatkach ojca dziecka. Kancelarie prawne zajmują się również takimi sytuacjami jak zwrot środków utrzymania lub wychowania, które dostarczane są za osobę zobowiązaną do świadczeń alimentacyjnych.

Samemu ciężko mierzyć się z ogromem sytuacji jakie będą rozpatrywane przez sąd podczas zasądzania alimentów, zwłaszcza, gdy przepisy prawa nie są dla nas jasne i oczywiste. W takiej sytuacji warto zdać się na profesjonalistów, dla których sprawy o alimenty to chleb powszedni. Z kancelarią radcy prawnego Be4legal każda rozprawa będzie łatwiejsza.

Chcesz wnieść pozew o alimenty? Interesuje cię uchylenie obowiązku alimentacyjnego?